Kryminalne thrillery Małgorzaty Rogali – który z nich jest najlepszy?

Kryminalne thrillery Małgorzaty Rogali – który z nich jest najlepszy?
Autor Franciszek Sikorski
Franciszek Sikorski20.06.2024 | 6 min.

Małgorzata Rogala seria kryminalnych thrillerów zaskarbiła jej serca czytelników na całym świecie. Jeśli jesteś fanem tej gatunku i szukasz nowej, wciągającej lektury, poznaj bliżej książki tej znakomitej polskiej pisarki. W tym artykule przyjrzymy się jej najpopularniejszym dziełom i rozwiejemy wątpliwości, który tytuł z jej bogatej twórczości jest najlepszy.

Kluczowe wnioski:
 • Rogala mistrzowsko buduje napięcie i zaskakuje czytelnika zwrotami akcji. Jej thrillery czyta się jednym tchem.
 • Bohaterowie jej powieści są niezwykle plastyczni i zapadają w pamięć na długo po przeczytaniu książki.
 • Fabuły kryminałów Rogali często nawiązują do rzeczywistych wydarzeń i dotykają ważnych problemów społecznych.
 • Autorka świetnie zna polskie realia i potrafi świetnie oddać klimat miejsc, w których rozgrywają się jej powieści.
 • Każda książka Rogali to nie tylko wciągająca intryga kryminalna, ale także głęboka analiza ludzkich zachowań i motywacji.

Najlepsza książka małgorzaty rogali - seria kryminalnych thrillerów

Małgorzata Rogala to prawdziwa mistrzyni polskiej literatury kryminalnej. Jej seria książek z gatunku thrillera potrafi wbić czytelnika w fotel i nie pozwala się oderwać od lektury aż do ostatniej strony. Każda powieść ma niezwykle wciągającą fabułę, najeżoną zaskakującymi zwrotami akcji i budującą niesamowite napięcie.

Spośród wszystkich dzieł autorki wyróżnia się "Obsesja". To prawdziwy majstersztyk konstrukcji powieści kryminalnej, w której nic nie jest oczywiste, a czytelnik zostaje zaskoczony już po kilku pierwszych rozdziałach. Rogala mistrzowsko splata wątki prowadząc nas na manowce, by w finale niemal dosłownie zbić z tropu.

Nie można jednak zapomnieć o innych znakomitych książkach pisarki jak choćby bestsellerach "Strach" czy "Nienawiść". W każdej z nich poza mrożącą krew w żyłach intrygą znajdziemy także głęboką analizę ludzkich zachowań, motywacji i namiętności. Rogala sięga w najgłębsze zakamarki ludzkiej psychiki, przez co jej powieści są tak wiarygodne i poruszające.

Bohaterowie serii kryminalnej Rogali zapadają w pamięć na długo po przeczytaniu książki. Są to postacie niezwykle plastyczne, wielowymiarowe i doskonale wykreowane. Z łatwością wczuwamy się w ich przeżycia, dylemmaty i towarzyszymy im w drodze do rozwiązania zagadki kryminalnej.

Najnowsza książka małgorzaty rogali - recenzja kryminału

Najnowsza powieść Małgorzaty Rogali nosi tytuł "Dług" i jest prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Autorka po raz kolejny udowodniła, że jest niekwestionowaną mistrzynią polskiego kryminału. "Dług" to trzymający wnapięciu thriller obyczajowy, którego sceneria rozgrywa się w Krakowie. Rogala świetnie wykorzystuje lokalne realia, przez co książka zyskuje jeszcze większą wiarygodność i plastyczność opisów.

Główną bohaterką "Długu" jest Marta, która po latach powraca do miasta swojej młodości. Tam będzie musiała stawić czoło tragicznej przeszłości i mrocznym sekretom z dawnych lat. Rogala w mistrzowski sposób snuje opowieść o niewybawionych winach, zatajonych zbrodniach i rodzinnych sekretach, która wciąga od pierwszej strony.

Zagraniczne porównania Rogali

Styl pisarski Rogali często bywa porównywany do takich światowych sław jak Gillian Flynn, Tana French czy Paula Hawkins. Podobnie jak te znamienite autorki, Polka znakomicie opisuje relacje międzyludzkie, skomplikowane układy rodzinne i odkrywa motywacje, które stoją za ludzkimi czynami.

 • Fabuła lekka, wciągająca i wielowątkowa wpisuje ją w kanon współczesnych mistrzów suspensu.
 • Proste, ale celne językiem potrafi zaprezentować niezwykle skomplikowane i pokręcone historie w plastyczny sposób.
 • Psychologiczna głębia portretów bohaterów stawia ją w jednym rzędzie z najlepszymi skandynawskimi kryminalistkami.

Czytaj więcej: Proces Kafka - szybki i skalowalny system przesyłania danych

Której książki małgorzaty rogali szukać w bibliotece?

Trudno jednoznacznie wskazać jedną książkę Małgorzaty Rogali, którą należałoby polecić najbardziej. Każda z jej powieści ma zarówno gorących zwolenników, jak i czytelników, którzy byli nią nieco rozczarowani. Warto jednak sięgnąć po kilka tytułów, które uchodzą za najbardziej udane dzieła autorki.

Absolutnym must-read jest "Obsesja", która znakomicie wpisuje się w konwencję thrillera psychologicznego, gdzie nic nie jest oczywiste, a cała intryga kryje się w psychice bohaterów. Powieść niejednokrotnie była porównywana do światowych bestsellerów w rodzaju powieści "Gone Girl".

Kolejną obowiązkową lekturą jest "Strach" - kryminał z elementami horroru, który budzi grozę już samym tytułem. Ta książka jest doskonałym przykładem suspensu, gdzie Rogala bawi się oczekiwaniami czytelnika i miesza mu w głowie do ostatniej strony.

Dla miłośników bardziej klasycznych kryminałów najlepszym wyborem może być powieść "Nienawiść". Ta pozycja to świetna dawka mrocznej intrygi, snutej wokół zagadkowego zaginięcia i wydarzeń sprzed lat. Jej największym atutem są znakomicie nakreślone portrety psychologiczne bohaterów, którzy zostają z nami na długo po przeczytaniu powieści.

Porównanie małgorzaty rogali z zagranicznymi pisarkami kryminałów

Zdjęcie Kryminalne thrillery Małgorzaty Rogali – który z nich jest najlepszy?

Małgorzata Rogala z pewnością może śmiało rywalizować z najsłynniejszymi autorkami kryminałów ze świata. Jej twórczość nierzadko stawiana jest w jednym rzędzie z takimi uznanymi pisarkami, jak agentką literacką powieści kryminalnej Gillian Flynn ("Zaginiona dziewczyna") oraz innymi ceniomymi autorkami, jak Tana French czy Paula Hawkins.

Rogala, podobnie jak wspomniane pisarki, zabiera czytelników w niezwykle mroczne zakątki ludzkiej psychiki. Powieści reprezentują gatunek psychological thriller, stawiający w centrum nie tyle zagadkę kryminalną, co wewnętrzne rozterki i motywacje postaci. To właśnie człowiek - ze swoimi obsesjami, fobiami, mroczną stroną osobowości - jest głównym źródłem zagrożenia i przerażenia dla bohaterów.

Podsumowanie

Jeśli jesteś fanem thrillerów psychologicznych i lubisz wciągające, wielowątkowe intrygi, to małgorzata rogala seria książek jest dla Ciebie obowiązkową lekturą. Autorka potrafi mistrzowsko zatrzymać czytelnika przy kartach powieści aż do ostatniej strony, nieustannie zaskakując zwrotami akcji i dźgającymi podejrzeniami. Przygotuj się na wciągającą przygodę wśród skomplikowanych relacji rodzinnych, mrocznych sekretów i nieoczywistych motywacji ludzkich zachowań.

Gdy czekasz na premierę kolejnej powieści Rogali, bądź na bieżąco z rogala małgorzata zapowiedziami. Tak będziesz mieć pewność, że jako pierwszy poznasz szczegóły fabuły jej nowego dzieła i staniesz się jednym z pierwszych czytelników, zanim książka stanie się bestsellerem. Rogala pisze dla wszystkich, którzy kochają wartką akcję, złożonych bohaterów i zagadki zwodzące na manowce. Nie możesz tego przegapić!

5 Podobnych Artykułów

 1. Wojna o planetę małp - Jak zobaczyć i zrozumieć film w 2017 roku
 2. Zapomniani aktorzy lat 80: Poznajemy największe amerykańskie gwiazdy
 3. Jaką rolę odgrywa Kasztelan w przygodach z komiksów Kajko i Kokosza?
 4. TOP 9 czeskich komedii lat 70., które rozśmieszą cię do łez!
 5. Ukazujemy wstrząsającą recenzję filmu "Katyń" autorstwa Andrzeja Wajdy
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Franciszek Sikorski
Franciszek Sikorski

Jestem dziennikarzem będącym wykładowcą historii filmu. Specjalizuję się w analizach i interpretacjach wielkich klasyków kina. Moje recenzje są dogłębne i merytoryczne. Cenię sobie rzetelność i obiektywne podejście w ocenie dzieła filmowego.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły