Saga Zmierzch Księżyc w Nowiu Cały Film Po Polsku Zmierzch 2 Księżyc w Nowiu

Saga Zmierzch Księżyc w Nowiu Cały Film Po Polsku Zmierzch 2 Księżyc w Nowiu
Autor Marzanna Brzezińska
Marzanna Brzezińska26.10.2023 | 6 min.

Saga Zmierzch Księżyc w Nowiu to druga część niezwykle popularnej sagi filmowej Zmierzch na podstawie bestsellerowych powieści Stephenie Meyer. W tym ekranizacji książki poznajemy dalsze losy Belli i Edwarda, których związek przechodzi próbę, gdy on niespodziewanie opuszcza Forks. Tymczasem Bella zaprzyjaźnia się z Jacobem i odkrywa jego mroczny sekret. Film Księżyc w Nowiu z 2009 roku to produkcja, którą koniecznie muszą zobaczyć fani przygód wampirów i wilkołaków.

Kluczowe wnioski:
 • Księżyc w Nowiu to najsmutniejsza i najbardziej melancholijna część sagi Zmierzch.
 • Główną osią fabuły jest rozstanie Belli i Edwarda, ich cierpienie i tęsknota.
 • Poznajemy tajemnicę plemienia Quileute i młodego Jacoba, który okazuje się wilkołakiem.
 • Film utrzymany jest w chłodnej, deszczowej tonacji kolorystycznej.
 • Aktorzy grają znakomicie, wcielając się w swoje role z pasją i zaangażowaniem.

Edward i Bella po wypadku w Saga Zmierzch Księżyc w Nowiu

Jednym z kluczowych wątków Księżyc w Nowiu jest wypadek Belli na swoim motorze. Dziewczyna mocno uderza się w głowę, przez co zaczyna mieć halucynacje, w których widzi Edwarda. Okazuje się, że uraz głowy powoduje, iż Bella słyszy głos ukochanego, który ostrzega ją przed niebezpieczeństwem.

Wypadek jest punktem zwrotnym w filmie. Po nim Bella zbliża się do Jacoba, licząc, że przebywanie z wilkołakiem pozwoli jej ponownie usłyszeć głos Edwarda. Jednak między nią a Jacobem rodzi się prawdziwa więź i przyjaźń, która komplikuje jej uczucia.

Halucynacje Belli

Po wypadku motorowym Bella zaczyna mieć halucynacje, w których słyszy ostrzegawczy głos Edwarda. Dziewczyna niezwykle tęskni za ukochanym, więc jej umysł podsuwa jej złudzenia, że wampir jest obok niej.

Okazuje się, że halucynacje pojawiają się zawsze, gdy Bella jest w niebezpieczeństwie. Głos Edwarda ostrzega ją i chroni przed ryzykownymi sytuacjami. Dzięki temu bohaterka zaczyna specjalnie szukać wrażeń, by ponownie usłyszeć głos ukochanego.

Księżyc w Nowiu akcja filmu i fabuła Sagi Zmierzch

Saga Zmierzch Księżyc w Nowiu to kontynuacja pierwszej części sagi − filmu Zmierzch z 2008 roku. Akcja osadzona jest w małym miasteczku Forks, do którego przeprowadza się nastoletnia Bella Swan. Poznaje tam tajemniczego Edwarda Cullena, w którym zakochuje się od pierwszego wejrzenia.

Okazuje się, że Edward i jego rodzina to wampiry, które Piły jednak krwi zwierząt, nie ludzi. Mimo niebezpieczeństwa, Bella decyduje się kontynuować związek z Edwardem. W Księżycu w Nowiu dochodzi jednak do rozstania bohaterów. Edward znika bez słowa wyjaśnienia, złamawszy serce Belli.

Przyjaźń Belli i Jacoba

Podczas nieobecności Edwarda Bella zaprzyjaźnia się z Jacobem Blackiem. Chłopak pociesza ją i pomaga wrócić do życia po bolesnym rozstaniu. Stopniowo między nimi rodzi się głęboka więź. Wtedy Jacob ujawnia Belli swój sekret − jest wilkołakiem.

Okazuje się, że plemię Quileute, do którego należy Jacob, od pokoleń chroni ludzi przed wampirami. Gdy wilkołaki dowiadują się, że Cullenowie wrócili do Forks, szykują się do walki z wampirami.

Czytaj więcej: "Bez Przedawnienia, Najlepsze Sceny i Obsada Aktorska z Niezapomnianego Filmu"

Gdzie obejrzeć Saga Zmierzch Księżyc w Nowiu cały film?

Fani sagi często poszukują gdzie obejrzeć Księżyc w Nowiu w całości za darmo online. Film dostępny jest na kilku platformach streamingowych:

 • Player
 • Netflix
 • HBO Max
 • Amazon Prime Video
 • Apple TV+

Niestety aktualnie Saga Zmierzch Księżyc w Nowiu nie jest dostępna w polskim Netflixie. Można go jednak obejrzeć na Playerze lub wypożyczyć na platformach typu Rakuten czy Chili.

Oczywiście zawsze można też kupić płytę DVD/Blu-ray z filmem. Warto mieć Księżyc w Nowiu w swojej domowej kolekcji, jeśli jest się fanem sagi Zmierzch.

Saga Zmierzch Księżyc w Nowiu obsada - aktorzy i role

Saga Zmierzch Księżyc w Nowiu Cały Film Po Polsku Zmierzch 2 Księżyc w Nowiu

Obsada Księżyca w Nowiu to w większości ci sami aktorzy, co w pierwszej części sagi Zmierzch. W głównych rolach oczywiście występują:

Kristen Stewart Bella Swan
Robert Pattinson Edward Cullen
Taylor Lautner Jacob Black

Pozostali członkowie rodziny Cullenów to: Peter Facinelli jako Carlisle, Elizabeth Reaser jako Esme, Ashley Greene jako Alice, Jackson Rathbone jako Jasper i Kellan Lutz jako Emmett. W rolach rodziców Belli wystąpili Billy Burke i Sarah Clarke.

Muzyka ze ścieżki dźwiękowej filmu Księżyc w Nowiu

Ścieżka dźwiękowa do Księżyca w Nowiu zawiera wiele wspaniałych utworów, które idealnie oddają klimat filmu. Na albumie znajdziemy m.in. piosenki takich wykonawców jak:

 • Death Cab for Cutie
 • The Killers
 • Muse
 • Bon Iver
 • Lykke Li

Nie zabrakło oczywiście "Possibility" zespołu Lykke Li, która stała się przebojem i kojarzy się z sagą Zmierzch. Na ścieżce dźwiękowej z filmu słychać rockowe brzmienie, ale też melancholijne ballady oddające nastrój historii.

Recenzje i opinie widzów o filmie Saga Zmierzch Księżyc w Nowiu

Księżyc w Nowiu, podobnie jak cała saga Zmierzch, ma swoich zagorzałych fanów i równie zagorzałych przeciwników. Jedni chwalą historię Belli i Edwarda za dramatyzm i romantyczny klimat. Inni krytykują fabułę i aktorstwo.

Najlepsza część z całej sagi, ta historia wciągnęła mnie bez reszty. Uwielbiam ten klimat i chemie między Bellą a Edwardem. Polecam wszystkim fanom romansów młodzieżowych.

Niezaprzeczalnie jednak Saga Zmierzch Księżyc w Nowiu to produkcja, która przyciągnęła przed ekrany rzesze widzów. Film odniósł sukces komercyjny, zarabiając na całym świecie ponad 700 milionów dolarów. Dowodzi to, że historia Belli i Edwarda porusza serca nastolatek na całym świecie.

Podsumowanie

Saga Zmierzch Księżyc w Nowiu to kolejna odsłona niezwykle popularnej opowieści o Belli i Edwardzie. Film z 2009 roku przedstawia dalsze losy dziewczyny i wampira, tym razem skupiając się na ich bolesnym rozstaniu. Po wyjeździe Edwarda załamana Bella zbliża się do Jacoba, w którym znajduje pocieszenie i oparcie. Okazuje się jednak, że on także skrywa mroczną tajemnicę.

Księżyc w Nowiu to produkcja, która potrafi wciągnąć widza swoim klimatem - jest zdecydowanie bardziej melancholijna i poważniejsza niż pierwsza część sagi. Aktorzy grają z pasją, a chemia między Kristen Stewart i Robertem Pattinsonem w rolach Belli i Edwarda jest niezaprzeczalna. Fani historii z pewnością docenią ten dramatyczny rozdział sagi Zmierzch.

Film Księżyc w Nowiu dostępny jest na DVD oraz na platformach streamingowych, więc każdy miłośnik przygód wampirów i wilkołaków może obejrzeć tę historię w całości. Produkcja z 2009 roku to obowiązkowa pozycja dla fanów sagi Zmierzch, choć ma też swoich zagorzałych przeciwników. Niemniej, jest to jeden z najważniejszych filmów dla nastoletniej widowni w ostatnich latach.

Saga Zmierzch Księżyc w Nowiu to film, który porusza i bawi, ale przede wszystkim skłania do refleksji nad miłością, przyjaźnią i poświęceniem. Jego siła tkwi w prostocie i szczerości przekazu. To zdecydowanie jedna z najlepszych młodzieżowych sag fantastycznych w historii kina.

5 Podobnych Artykułów:

 1. Wojna o planetę małp - Jak zobaczyć i zrozumieć film w 2017 roku
 2. Ile odcinków ma Breaking Bad? Poradnik z dokładną liczbą wszystkich sezonów
 3. Dracula Wampiry bez zębów - Czy dzikie wampiry Stokera istnieją?
 4. Proces Kafka - szybki i skalowalny system przesyłania danych
 5. 99 Luftballons Tekst po Polsku - Nena, Historia Piosenki i Tłumaczenie
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Marzanna Brzezińska
Marzanna Brzezińska

Jestem doświadczoną dziennikarką telewizyjną i filmoznawczynią. Recenzuję nowości serialowe i filmowe, dzieląc się fachową analizą i ciekawostkami prosto z planu filmowego. Moje artykuły są rzetelne, ale napisane z pasją do X Muzy.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły